Žemiau pateiktos klaidos gali pasirodyti labai kvailos ir nors gali būti sunku patikėti, tačiau maždaug 7 iš 10 padaro bent vieną iš žemiau išvardintų.

 

1.       Geriausias dokumento formatas siunčiant CV arba Motyvacinį laišką yra .PDF. Nenaudokite .docx formato, ne visi turi naują Office paketą, taip pat nenaudokite .odt formato, kurį naudoja dar mažiau žmonių.

2.       Laiško temos nebuvimas. Labai dažnai CV ir ML siunčia tiesiog su tema Vardenio Pavardenio CV. Kaip Jums atrodo, kaip darbdavys turėtų atspėti kur Jūs pretenduojate? Darbo  reikia Jums, o ne darbdaviui, jeigu bus 10 laiškų, tarp kurių bus su tokia tema, vadovas gali laiško net ir  neperskaityti, kam jam skaityti, jeigu žmogus jau net negali užrašyti teisingai laiško temos...

3.       Laiško tekstas : „Siunčiu savo CV“. Nerašykite taip, išnaudokite visas galimybes, kad tik suinteresuoti darbdavį, BŪTINAI parašykite kodėl Jūs siunčiate savo CV, dėl ko ir t.t. Parašykite maždaug 4-5 sakinius, tačiau tai neturėtų būti motyvacinis laiškas.

4.       Visada įdėmiai perskaitykite darbdavio reikalavimus ir nepatingėkite kiekvieną kartą pakoreguoti CV pagal pateiktus reikalavimus.

5.       Rašant Motyvacinį laišką geriau nesinaudokite šablonais, darbdaviai jau juos atmintinai žino. Šabloną galite naudoti kaip struktūros šabloną.

6.       CV yra Jūsų vizitinė, tad BŪTINAI turi būti be rašybos klaidų ir TVARKINGAS.

7.       Asmeninė nuotrauka gyvenimo aprašyme (CV). Įsivaizduokime situaciją, įmonė ieško vadybininko ryšiams su užsienio klientais, Jūsų CV gal ir atrodo geras, bet nuotrauka įdėta (dar nukirpta su kažkieno tai ranka) iš „baliuko“... Jei neturite kokybiškos, tvarkingos nuotraukos, kurios nebūtų gėda talpinti ir į pasą, tuomet geriau nedėkite nuotraukos į CV. O jei turite gerą nuotrauką, ji gali net padėti gauti darbą. Pvz. ieškote administratorės darbo ir į savo CV įdėsite savo nuotrauką, kurioje esate su dalykiniu kostiumu bei reprezentatyviai atrodote, tuomet tikrai turėsite daugiau šansų. Reziumuojant, nuotrauka turi būti kokybiška (ne iš telefono su 0.5 MP kokybe), tvarkinga ir „į temą“.

DIDŽIAUSIA KLAIDA:

8.       Nesiųskite darbdaviui el. laiškų su tokiais klausimais kaip „O ką aš turėsiu daryti?“, „Kas čia per darbas bus?“. 95% garantija kad Jums nieks neatsakys. Kodėl? Todėl, kad patingėjote perskaityti darbo pasiūlymą bei apsilankyti darbdavio internetiniame puslapyje, ten dažniausiai darbdavys visada pateikia informaciją apie įmonės veiklą.

SUPER DIDELĖ KLAIDA:

9.       NESIŲSKITE SMS DARBDAVIAMS. Jis Jums ne draugelis, kad leistųsi į sms pokalbį. Net nesvarbu kokį tekstą parašysite, nors dažniausiai jis būna: „O ką aš turėsiu daryti?“, „Kas čia per darbas bus?“. Jeigu turite klausimų visada geriau SKAMBINKITE, taip ir Jūs geriau galėsite išsiaiškinti dėl darbo ir darbdaviui tai atrodys rimčiau, taip pat vėliau skaitydamas CV jis Jus prisimins, kad skambinote ir teiravotės, o tai irgi Jums gali būti naudinga.

Reziumuojant visas klaidas, išvada būtų tokia, NETINGĖKITE, kruopščiai rašykite CV arba Motyvacinį laišką, nedarykite kvailų klaidų, kurios iškart atbaidys darbdavį nuo Jūsų CV. Sėkmės Jums reikia minimaliai, nes viskas Jūsų rankose.

Paruošė CVpagalba.eu komanda!

P.S. Kiekvienas atvejis gali turėti savo išimtis, tiesiog į viską reikia žiūrėti rimčiau.
P.S.p.s. Jeigu turite pastebėjimų arba šiaip norite išsakyti savo nuomonę, rašykite į Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. .

Daugiau patarimų galite rasti čia.

Palikite CV ir ML rašymo rūpesčius profesionalams