Dažnai klausant patarimų kaip parašyti CV, jie atrodo tokie paprasti, tačiau prisėdus prie savo paties gyvenimo aprašymo suvokiama, jog neaišku nuo ko pradėti ir kaip padaryti, jog CV būtų ne tik popieriaus lapas, bet ir gero būsimo darbo garantija. Tad surinkome Top 10 paprastų, tačiau išties vertingų patarimų, kaip parašyti gerą CV.

1.    Rašykite tiesą, tik tiesą ir nieko daugiau išskyrus tiesą. Nes darbdavys vis tiek viską sužinos. Žinoma, niekas nedraudžia pabrėžti būsimam darbui aktualius pasiekimus ir nutylėti tai kas neaktualu, tačiau neišsigalvokite nebūtos patirties ar darbo vietų.

2.    Nėra tokio dalyko kaip universalus CV, tad adaptuokite CV kiekvienai darbovietei. Kiekviena įmonė darbo aprašyme kelia skirtingus reikalavimus, tad skirkite bent 10-15 min, įsigilinkite į juos ir pritaikykite savo CV.

3.    Nors nuotrauka nėra privaloma gyvenimo aprašyme, tačiau tai gali padėti atkreipti į save dėmesį. Visgi, jei nusprendėte įterpti savo atvaizdą, geriau tegu tai būna profesionalus kadras artimas paso nuotraukai, nei vaizdelis iš vakarėlio.

4.    Rašykite taisyklinga lietuvių kalba. Niekas taip neblaško skaitančiojo, kaip grubios gramatikos ir stiliaus klaidos. Jei nesijaučiate užtikrintas savo rašymo sugebėjimais, duokite perskaityti keliems draugams, kurie galėtų pakritikuoti bei pataisyti klaidas.

5.    CV turi atrodyti vizualiai tvarkingas. Tinkamas šriftas, lygiavimas, paraštės ir šrifto dydis. Vien pažvelgus į išdėstymą turi viskas atrodyti savo vietose.

6.    Kad išdėstymas neišsikraipytų dėl skirtingų naudojamų programų, geriausia CV siųsti .pdf formatu.

7.    CV neatsiejamas nuo motyvacinio laiško. Net jei darbo skelbime ir neužsimenama apie motyvacinį laišką, vis tiek pridėkite.

8.    Siunčiant CV el.laišku temos pavadinime užrašykite darbo pavadinimą koks buvo rašomas skelbime. Laiško turinio nepalikite tuščio, keliais sakiniais prisistatykite, prašykite kodėl siunčiate CV.

9.    Rekomenduojama gyvenimo aprašymą siųsti iš solidžiai skambančio el.pašto adreso, o ne pupyte69 @maail.com

10.    Jei išsiuntėte nesuskaičiuojamą galybę CV ir nesulaukėte nė vieno kvietimo į darbo pokalbį – peržiūrėkite ar tikrai laikėtės duotų patarimų arba kreipkitės į profesionalus, kurie pasirūpins jūsų CV.


Nežinote kaip teisingai save "parduoti" per 30 sekundžių (būtent tiek darbdavys skiria vienam CV peržiūrėti)? Spauskite UŽSAKYTI ir CVpagalba.eu profesionalų komanda Jums padės!

Garantuojame 100% pasitenkinimą kokybe!

Daugiau patarimų galite rasti čia.

Palikite CV ir ML rašymo rūpesčius profesionalams