darbdavysJau esame rašę, jog darbdavys skiria apie 30 sekundžių vienos CV peržiūrai ir įvertinimui, tad itin svarbu, jog gyvenimo aprašymas būtų tvarkingas, struktūrizuotas ir jame lengva būtų susigaudyti bei pastebėti svarbiausias darbuotojo savybes tinkamas darbui. Tad visuomet rašant CV rekomenduojama pažvelgti į jį darbdavio akimis. Tai nėra lengvas darbas, tačiau pasidalinsime vienu įdomiu būdu, kaip tai padaryti paprasčiau.

CV yra sudarytas iš žodžių, dalis jų tiesiog pasakoja istoriją, kiti yra raktažodžiai. Raktažodžiai – tai reikšminiai žodžiai, apibūdinantys jūsų darbo patirtį, savybes, pasiekimus. Kitaip – dažniausiai pasikartojantys žodžiai. Tas kas kartojama kelis kart įsimena labiau, nei paminėta vieną kart.
Jau tikriausiai supratote, kur link mes sukame, tačiau kaip patikrinti kokie žodžiai labiausiai krenta į akis jūsų CV? Galite pasinaudoti įrankiais automatiškai iš teksto sudarančiais žymų debesį (ang. tag cloud). Vienas tokių Tagcrowd.com, kuriame automatiškai sugeneruojamas žymų debesis ir išryškinami dažniausiai vartojami žodžiai. Taigi, pasitikrinote ir matote, jog labiau, pavyzdžiui, akcentuojamas dalyvavimas futbolo klubo veikloje su raktažodžiais „futbolas“, „žaidimas“, „motyvacija“, o ne keturių metų patirtis dirbant projektų vadovu su labiau tinkamais „pelnas“, „pasiekimai“, „patirtis“? Reiškia laikas prisėsti ir paredaguoti savo gyvenimo aprašymą.
Dažnai žiūrint į vieną ir tą patį popieriaus lapą jau nebežinoma kaip dar galima būtų pakeisti jame esančią informaciją. Suprantama, CV rašymas nėra paprasto el. laiško brūkštelėjimas, tam reikia laiko ir motyvacijos. Tad dar keli paprasti patarimai, kaip pažvelgti į CV iš šalies:

  • Atsispausdinkite, pasiimkite raudoną tušinuką ir priekabiai perskaitykite ieškodami klaidos. Raudonai rašantis tušinukas primena mokyklą ir suteikia motyvacijos tarsi mokytojui „pribraižyti“ nepaklusnaus mokinio diktanto lapą.
  • Parašę CV nežiūrėkite į jį kelias dienas ir tuomet vėl patikrinkite. Kelios dienos pakankamas laiko tarpas pamiršti apie tai ką rašėte, tad taip skaitysite tarsi svetimo žmogaus rašytą tekstą.
  • Duokite paskaityti gyvenimo aprašymą savo draugams ir paprašykite pakritikuoti, patarti, kokias savybes labiau derėtų akcentuoti. Juk kas geriau jus pažįsta, jei ne jūsų draugai?

Ir galiausiai, visuomet galite pateikti CV profesionalams, kurie patars kaip dar labiau padailinti gyvenimo aprašymą, jog darbdavys per 30 sekundžių jį tiesiog „įsimylėtų“ ir pakviestų į pokalbį dėl darbo.

Palikite CV ir ML rašymo rūpesčius profesionalams