Gyvenimo aprašymas (CV) tarsi anketa pažinčių svetainėje, joje pateikiami faktai, aprašoma patirtis, tačiau tai tik sausa statistika, leidžianti nustatyti  poros suderinamą. Tuo tarpu motyvacinis laiškas yra tarsi pirmas aklas pasimatymas – sukuria pirmąjį įspūdį (o juk žinome, jog jis išties svarbus) ir lemia ar bus antrasis pasimatymas. Tad, kaip padaryti gerą įspūdį pirmo pasimatymo metu?

Laikykitės tradicijų

Tradicijos nėra iš piršto laužtos,  daugelio bandymų ir mokymosi iš klaidų rezultatas yra žinios, jog į pirmąjį pasimatymą derėtų atsinešti gėlių, atidaryti duris, būti mandagiam. Taip pat ir su motyvaciniu laišku – yra tam tikros elementarios taisyklės, kurių reikėtų laikytis.
Motyvaciniame laiške nurodykite pagal kokio darbo skelbimą rašote ir kodėl tiktumėte šiam darbui. Paminėkite gyvenimo aprašymą, tačiau nekopijuokite CV esančių detalių. Naudokite įskaitomą ir įprastą šriftą (pvz., Times New Roman ar Arial). Ir svarbiausia – perskaitykite jį bent 10 kartų prieš duodant motyvacinį laišką patikrinti draugui ir prieš siųsdami darbdaviui.


Nepamirškite komplimentų

Visiems patinka komplimentai, netgi darbdaviams. Todėl nebijokite parodyti savo susidomėjimo įmone, parodykite, jog domėjotės įmonės veikla ir žinote pakankamai, kad galėtumėte įvertinti būsimą darbą ir išsakyti savo nuomonę.


Būkite įžvalgus

Jei mergina, kurią pakvietėte į pasimatymą, užsiminė, jog ji yra vegetarė, tuomet pasiūlyti vakarienei kepsnį tikrai nėra gera idėja. Įžvalgumas ir pasiruošimas atsiperka visose gyvenimo srityse, taip pat ir ieškant darbo.
Dažnai darbo skelbimai ruošiami personalo skyriaus pagal tam tikrus šablonus, kurie ne visuomet detaliai aprašo siūlomą poziciją bei pareigybes, todėl iš pateiktų smulkmenų, įmonės veiklos aprašymo tinklalapyje, informacijos internete turite susidaryti įspūdi koks tai darbas ir kokios savybės naudingos šią poziciją užimsiančiam žmogui. Įvardinkite jas. Paminėkite panašaus darbo patirtį, ką iš to išmokote ir kaip tai panaudosite įmonės naudai. 


Nebūkite robotas

Visos merginos yra skirtingos ir su kiekviena reikia elgtis atitinkamai siekiant užkariauti jos širdį. Tas pats ir su motyvaciniais laiškais. Kas tinka vienai įmonei, visiškai gali nepatikti kitai. Todėl kiekvieną CV ir motyvacinį laišką pritaikykite konkrečiai siūlomai darbo pozicijai.


Pagyrūnų niekas nemėgsta

Nesvarbu, koks geras ir puikus būtum, visą vakarą giriantis tikrai negali tikėtis antro pasimatymo. Kuklumas yra geriausias pasirinkimas. Parodykite savo sugebėjimus, patirtį, bet „neperspauskite“.

Palikite CV ir ML rašymo rūpesčius profesionalams