Diplomas rankose, sveikinimai, gėlės, šaunus vakarėlis ir ... realybė. Kas toliau? Žinoma, reikia ieškoti darbo, tačiau ką daryti ką tik „iškeptam“ absolventui, kuris neturi darbo patirties, kurią galėtų pasididžiuodamas įrašyti į gyvenimo aprašymą? Išeitis visuomet yra, tereikia imtis veiksmų, o jei tikite, jog esate pats savo laimės kalvis, tuomet šie patarimai bus kaip tik jums.
Jei esate užsibrėžę tikslą gauti gerą darbą didelėje įmonėje, šaunu – siekite to, bet laukdami, ieškodami pasiūlymų, siųsdami CV ir vaikščiodami į darbo pokalbius neleiskite laiko krapštydami nosį prie televizoriaus laukiant to stebuklingo pasiūlymo. Galimybės gali būti čia pat už kampo.
Vasara idealus metas savanorystei: vyksta įvairūs muzikos festivaliai, renginiai, miesto šventės, kurioms paprastai reikia didelio būrio savanoriu. Pinigų neuždirbsite, bet organizatoriai dažniausiai pasirūpina nemokamu maitinimu, apdovanoja atributika bei pramogomis. O jūs tuo tarpu gausite naujos patirties, susipažinsite su aktyviais žmonėmis, organizatoriais, kurie galbūt net pasiūlys jums nuolatinį darbą. Netgi jei negausite – gražus įrašas CV jau garantuotas.
Prisiminkite visus mažiausius savo įgūdžius. Galbūt esate labai iškalbus ir sugebate parduoti dramblį? Puiku, pasisiūlykite labdaros fondui ar organizacijai suorganizuoti rinkodaros akciją, kurios metu būtų renkamos lėšos kilniam tikslui. „Įdarbinkite“ savo sugebėjimus nesitikėdami už tai atlygio ir taip parodydami, jog sugebate ne tik kalbėti, bet ir išties dirbti bei pasiekti rezultatų. Vėlgi, tai puikus įrašas jūsų gyvenimo aprašyme.
Neatsisakykite ir trumpalaikių ar mažai apmokamų darbų būtent toje srityje, kuri jus domina. Patirties įgijimas bei savo sugebėjimų parodymas gali atverti galimybių duris. Pavyzdžiui, vadybininko asistentas dviem mėnesiams, kuomet yra darbų pikas gal ir neatrodo rimtas darbas, tačiau pasirodęs kaip sumanus, greitai besimokantis darbuotojas, kuris atsakingai žiūri į jam patikėtą darbą, gali tikėtis nuolatinio darbo pasiūlymo. Atmink, įmonei nereikalingi darbuotojai, įmonei reikalingi darbuotojai, kurie kuria pridėtinę vertę ir neša pelną. Jei tu gali pakelti įmonės pelningumą – tu tikrai gausi darbą.
Taigi apibendrinant, nesnausk, nemiegok ir nelauk kol darbas kaip žavi varlytė atšokuos į tavo daržą. Ieškok galimybių save realizuoti, išbandyk savanoriavimą, atlik praktiką, pasinaudok trumpalaikiais darbais ir taip siek savo išsvajoto darbo. Sėkmės!